Żurawie samochodowe – do jakich prac w Warszawie się nadają?

Żurawie samochodowe – do jakich prac w Warszawie się nadają?

zurawie-samochodowe

Urządzenia dźwigowe obejmują wiele rodzajów maszyn, których głównym zadaniem jest przenoszenie różnego rodzaju gabarytów. Oczywiście różnią się one pomiędzy sobą nie tylko rozmiarem, budową czy udźwigiem, ale także przeznaczeniem. Sprawdź, do jakich prac w Warszawie nadają się żurawie samochodowe i kiedy warto je wynająć.

Dźwigi samochodowe – sprawdź do czego mogą się przydać

Szukając zadań, w których sprawdzą się dźwigi samochodowe, na myśl przychodzą Ci zapewne różnego rodzaju prace budowlane. Fakt, właśnie tam można najczęściej spotkać dźwigi samochodowe. Pomagają one w transporcie różnego rodzaju materiałów budowlanych i urządzeń, ale także przy unoszeniu dźwigarów dachowych czy podczas montażu dużych przeszkleń.

Dźwigi samochodowe w Warszawie można spotkać w wielu miejscach. Nie tylko na dużych placach budowy, ale także przy prywatnych posesjach, gdzie zostały wynajęte do konkretnego zadania. Z pomocy żurawia korzystają inwestorzy, którzy chcą przenieść ciężkie konstrukcje jak np. słupy czy konstrukcje stalowe i drewniane. Specjalistyczny sprzęt sprawdzi się także przy montażu ciężkich sprzętów na wysokości, gdzie jest utrudniony dostęp. 

Przyglądając się ulicą Warszawy możesz zauważyć dźwigi samochodowe także przy popularnych reklamach wielkopowierzchniowych czy mostach i wiaduktach. 

Tego typu sprzęt jest naprawdę uniwersalny i przydaje się wszędzie tam, gdzie konieczne jest przeprowadzenie prac na wysokościach, transport ciężkich gabarytów i wymagana jest mobilność. 

Jak widzisz, większość z tych prac ma charakter raczej jednorazowy, więc idealnie sprawdzi się do nich wynajem dźwigu wraz z wykwalifikowanym operatorem, który bez problemu poradzi sobie ze zleconym zadaniem. To bezpieczne i przede wszystkim tańsze rozwiązanie, niż zakup takiego sprzętu. 

Większość firm pomoże Ci w doborze najlepszego sprzętu do konkretnego zadania, jednak warto znać choć podstawowe parametry, aby wiedzieć z czego można wybrać.

Żurawie samochodowe – na co warto zwrócić uwagę podczas wynajmu?

To, co jest najważniejsze przy tego typu sprzętach, to ich udźwig, wysięg i wysokość na jaką są w stanie podnieść ładunek. Wszystkie żurawie samochodowe mają bowiem tę zaletę, że są mobilne, w związku z czym bez problemu dotrą w wiele miejsc, także znajdujących się w miejskiej zabudowie. Różnorodność poszczególnych modeli sprawia, że z pewnością każdy znajdzie sprzęt, który spełni jego wymagania. Największe tego typu urządzenia charakteryzują się możliwością udźwigu do 1200 ton, a więc są to maszyny które bez problemu poradzą sobie z poważnymi pracami budowlanymi.

Zapoznaj się z ceną wynajmu dźwigu!

Zamknij menu