Dźwigi samojezdne – kiedy warto je wynająć?

Dźwigi samojezdne – kiedy warto je wynająć?

dźwig-samochodowy

Dźwigi samojezdne inaczej nazywane żurawiami samochodowymi to dość popularne urządzenia budowlane, które sprawdzają się podczas różnych projektów nie tylko tych budowlanych. Dźwigi umożliwiają przenoszenie i ładowanie ciężkich przedmiotów i ładunków, więc sprawdzą się wszędzie tam, gdzie pomoc maszyny jest niezastąpiona.

Zakup czy wynajem?

Kiedy wiesz, że praca którą masz do wykonania jest jednorazowa i po jej ukończeniu nie będziesz korzystać z możliwości, jakie daje dźwig samojezdny, to odpowiedź jest prosta: bardziej opłaca się wynająć maszynę i oddać po zakończeniu użytkowania.

Jednak obecnie wiele firm nawet tych budowlanych zamiast doposażać swój park maszynowy korzysta z wynajmu maszyn. Takie rozwiązanie ma całą masę zalet. Przede wszystkim warto wymienić te finansowe. Zakup specjalistycznego sprzętu to koszt kilkuset tysięcy złotych, a więc zamrożony kapitał. Dodatkowo trzeba pamiętać o tym, że sam zakup to nie wszystkie koszty, z którymi musi liczyć się nowy właściciel sprzętu. Tutaj należy doliczyć także koszty konserwacji, przeglądów, ewentualnych napraw czy wynagrodzenia dla osoby pracującej na specjalistycznym sprzęcie.

Problematyczne kwestie związane z posiadaniem własnego sprzętu nie ograniczają się jedynie do finansów. Takie maszyny muszą mieć także miejsce, w którym będą parkowane. Potrzebna jest więc przestrzeń.

To tylko kilka z głównych powodów, dla których właściciele firm decydują się na wynajem zamiast zakupu sprzętu.

Dlaczego akurat dźwigi samojezdne?

Jesteś zdecydowany na wynajem, ale wahasz się czy dźwig samojezdny to na pewno dobry wybór? Poniżej znajdziesz kilka zalet, które przemawiają za wynajęciem takiego sprzętu.

Zacznijmy od tego, że dźwig samojezdny jest mobilny i umożliwia łatwe przemieszczanie się tam, gdzie akurat jest potrzebny. Możesz więc wykorzystać sprzęt w kilku miejscach, a transport pomiędzy nimi nie będzie stanowił większego problemu.

Wybór pomiędzy poszczególnymi parametrami żurawi samochodowych jest ogromny, dlatego bez problemu dopasujesz sprzęt do swoich potrzeb. Choć urządzenia te są przeważnie mniejsze niż klasyczne żurawie wieżowe, to ich konstrukcja umożliwia przeniesienie czasami nawet większych tonażowo gabarytów. Kolejną jego przewagą jest to, że bez problemu dotrze w niemalże każde miejsce, a manewrowanie nim jest dużo łatwiejsze.

Operator, który ma odpowiednie umiejętności

Firmy wynajmujące dźwigi samojezdne umożliwiają często wynajem takiego sprzętu wraz z doświadczonym operatorem, a trzeba pamiętać, że obsługa takiego sprzętu wcale nie jest łatwa. Rzadko zdarza się tak, że manewrowanie nim jest łatwe i komfortowe. Najczęściej dookoła znajdują się elementy, na które należy uważać, więc operator ma utrudnione zadanie. Wynajmując sprzęt od specjalistycznej firmy możesz wcześniej uprzedzić, na czym będzie polegało Twoje zlecenie, a właściciel z pewnością dobierze operatora, który sobie z nim poradzi. Posiada on doświadczoną kadrę, którą doskonale zna, więc nie musisz obawiać się o nieprzewidziane niespodzianki.

Zapoznaj się z ceną wynajmu dźwigu!

Zamknij menu